kontenery pod dworce kolejowe

Kolej na dworce tymczasowe!

W Polsce grono wykwalifikowanych firm mających doświadczenie w realizacjach kolejowych jest bardzo ograniczone - ALGECO jest jednym z najbardziej doświadczonych i kompetentnych dostawców rozwiązań modułowych - już od wielu lat profesjonalnie realizujemy projekty kolejowe.

15.09.2022
kontenery pod dworce kolejowe

Dworce kolejowe

W ramach oferowanych rozwiązań znajdują się m.in. tymczasowe dworce modułowe składające się z funkcjonalnych kas biletowych, kompletnych poczekalni z toaletami oraz zaplecza socjalnego dla personelu.

Bardzo często, ze względu na presję czasu oraz pracę w trudnych warunkach (np. trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania jest całkowite wyłączenie kluczowych arterii kolejowych) pogodzenie tych elementów jest niezwykle dużym wyzwaniem.

W realizacjach tego rodzaju, oprócz bezdyskusyjnego zapewnienia standardów technicznych, ważne jest również stosowanie rozwiązań, które będą gwarantowały komfort pracownikom kolei oraz bezpieczeństwo i wygodę podróżującym.

Tworzone przez ALGECO dworce tymczasowe są dostosowane także do potrzeb niepełnosprawnych pasażerów: w okienkach kasowych są na przykład instalowane interkomy ze wzmocnionym sygnałem dla osób z niedosłuchem, toalety posiadają obniżone umywalki, uchwyty czy rampy ułatwiające poruszanie się na wózku inwalidzkim.

Łatwość aranżacji, wysoka estetyka oraz ekologiczność proponowanych rozwiązań to atuty modułów oferowanych przez ALGECO. Nasze rozwiązania są bardzo chętnie wybierane przez inwestorów. Wśród przeprowadzonych projektów w ostatnich latach znajdują się realizacje dworców tymczasowych w m.in.

  • Krakowie (Dworzec Główny)
  • Zakopanem
  • Kielcach
  • Gdańsku Głównym
  • Gdyni

"Wyzwanie, jakie na nas czekało przy tym projekcie, to znalezienie odpowiedniego budynku zastępczego dla dworca. Rozpatrywaliśmy kilka opcji, ale moduły okazały się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mogły stanąć nad tunelem. Zabudowa modułowa pozwoliła nam na zapewnienie płynnego ruchu pasażerskiego i ograniczenie niedogodności związanych z prowadzonymi pracami remontowymi.”

Robert Kiezik, Kierownik Kontraktu Mostostal Warszawa

Energooszczędne panele grzewcze

Zamów inteligentne panele grzewcze do Twojego budynku modułowego!

Obraz
Poznaj komfort pracy w ciepłej atmosferze.

Pytanie? Projekt?

Skontaktuj się z naszym ekspertem i dowiedz się co możemy Tobie zaoferować.

Nasze oddziały

Znajdź i skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów w Polsce.

Wybierz jedno z naszych rozwiązań modułowych

Od przenośnych budynków biurowych po tymczasowe biura dla większej ilości pracowników, modułowe sale lekcyjne i żłobki lub tymczasowe szpitale i kliniki - nasze rozwiązania modułowe są dopasowane do wszystkich potrzeb.