biuro

Jak zbudowany jest kontener biurowy

 

Budowa kontenera biurowego wbrew pozorom wiąże się z przestrzeganiem wielu norm, w tym pożarowych, jak i izolacji termicznej. Dzięki temu odpowiednio zaplanowane konstrukcje są w stanie zapewnić wysoki komfort użytkowania. Nowoczesne kontenery biurowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie tymczasowo trzeba zadbać o odpowiednie zaplecze logistyczne. Aby lepiej zrozumieć ich fenomen poniżej opisaliśmy jak zbudowany jest kontener biurowy.  

 

16.01.2024
biuro w kontenerze

Dlaczego warto zdecydować się na biuro w kontenerze?

 

Zalety kontenerów biurowych przekonują inwestorów z wielu branży o tym, że warto je nabyć. Na liście plusów nie mogło zatem zabraknąć takich aspektów jak:

 1. cena kontenera biurowego - w porównaniu do postawionych przy użyciu tradycyjnych technologii budowli, to kontener jest bardziej atrakcyjny cenowo - przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów i komfortu, jaki jest w stanie zapewnić pracownikom. Cena przy tym zależna jest od wielu aspektów, a w tym od powierzchni, jak i dodatkowych elementów,
 2. szybkość w realizacji zlecenia - zamawiając u profesjonalnej firmy stacjonarne biuro kontenerowe  można mieć pewność, że w przeciągu kilku tygodni zostanie ono dostarczone we wskazane miejsce
 3. mobilność - wymieniając zalety kontenerów biurowych nie można również zapomnieć o tym, że są one mobilne - oznacza to, że w dowolnym momencie można je zdemontować, a następnie przewieźć w inne miejsce. Dzięki takiej specyfice obiekty te można uznać za ponadczasowy nabytek firmy, który wykorzystywany może być przy okazji wielu zleceń,
 4. elastyczność - moduły kontenerowe można łączyć ze sobą, aby uzyskać powierzchnię, która będzie odpowiadała potrzebom Klienta, 
 5. wynajem wyposażenia - wynajmując moduły kontenerowe od Algeco można również liczyć na kompleksową obsługę Klienta. Firma ta, oprócz opisywanych modułów, oferuje wyposażenie meblowe, sprzęt RTV i AGD, instalację IT, klimatyzację, a nawet usługę sprzątania biura.
centrum logistyczne

Budowa biura kontenerowego - poszczególne elementy

 

Chcąc dowiedzieć się, jak zbudowany jest kontener biurowy, należy przypatrzeć się elementom, które składają się na jego konstrukcję. Należą do nich:

 1. samonośna rama kontenerowa - to ona odpowiada za sztywność i stabilność całej konstrukcji. Grubość jej elementów i kształt zależne są od konkretnego producenta oraz rozwiązań, jakie zostały przyjęte podczas produkcji, 
 2. ściany - w zależność od technologii, którą obrał producent, mogą one być wykonane z różnych materiałów, między innymi z: płyty warstwowej, czy też szkieletowej, 
 3. podłoga i sufit,
 4. dodatkowe elementy, takie jak okna, czy też drzwi - standardem i rodzajem nie odbiegają one od tych, które wykorzystywane są w tradycyjnym budownictwie. 

To, ile kosztuje budowa modułowego biura, zależy zarówno od typu zlecenia, jak i poszczególnych elementów konstrukcji. Dlatego też, zanim złoży się zamówienie, warto jest przeprowadzić wstępną wycenę. To dzięki niej będzie wiadomo jakich dokładnie kosztów można się spodziewać. 

 

kontener biurowy

Na jakim podłożu można postawić kontener biurowy?


Budowa kontenera biurowego to zaledwie jeden z etapów. Zanim stanie od na danym terenie, to należy w pierwszej kolejności poczynić odpowiednia przygotowania. Zaletą kontenerów biurowych jest to, że nie trzeba przygotowywać pod nie specjalnych fundamentów - w tym przypadku wystarczy jedynie podłożyć bloczki betonowe lub też wylać stopy fundamentowe.

biuro

Rodzaje kontenerów

 

Wiedząc, jak zbudowany jest kontener biurowy, da się domyśleć, że może spełniać on wiele funkcji - wystarczy go do tego w odpowiedni sposób przygotować. Przykładem na to są nie tylko kontenery biurowe, ale i:

 1. kontenery usługowe,
 2. kontenery sklepowe,
 3. kontenery gastronomiczne,
 4. kontenery szatniowe,
 5. kontenery sanitarne i inne. 

Zalety kontenerów biurowych, ich modułowa konstrukcja, daje wiele możliwości inwestorom z różnych branży. Dzięki nim można w szybki sposób zwiększyć powierzchnię danego obiektu i tym samym polepszyć warunki pracy. Zamiast wynajmować kontenery biurowe, przy atrakcyjnej cenie, można je nabyć i w pełni dostosować do swoich potrzeb.