Andresia_Poznan_Teaser_Image

Zaplecze biurowe - centrum biznesowe Andersia w Poznaniu

PORR S.A. to firma budowlana, która rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1993 r. Firma jest obecna na terenie całego kraju i aktywne podejmuje nowe realizację w zakresie nowoczesnego budownictwa, w tym przemysłowe, kolejowe i drogowe. PORR S.A. kładzie duży nacisk na zaangażowanie w kluczowe aspekty przyszłości branży, takie jak digitalizacja i innowacyjność, co stanowi solidną podstawę jej sukcesu na rynku budowlanym. W centrum Poznania, przy Placu Andersa, realizowany jest projekt budowy nowoczesnego budynku biurowego ANDERSIA z częścią konferencyjną. Budynek ten będzie się składał z 25 kondygnacji nadziemnych oraz 3 kondygnacji podziemnych, stanowiąc ważny element kompleksu biurowego w tej części miasta.

13.03.2024
Andresia_Poznan_1

Rozwiązanie

W odpowiedzi na ograniczoną przestrzeń dostępną w gęsto zabudowanym centrum miasta, zaplecze socjalne inwestycji powstało z modułów kontenerowych. Umożliwia to elastyczną adaptację do specyficznych wymagań projektu. Obiekty z modułów Algeco mogą mieć trzy kondygnacje, co jest kluczowym aspektem w kontekście ograniczonej przestrzeni miejskiej. Projekt uwzględnia integrację modułów magazynowych do przechowywania i zarządzania materiałami oraz narzędziami.

Realizacja zaplecza socjalnego od Algeco w ramach projektu budowy kompleksu biurowego przy Placu Andersa jest przykładem nowoczesnego podejścia do realizacji inwestycji budowlanych w przestrzeni miejskiej. Taka koncepcja maksymalizuje wykorzystanie ograniczonego terenu i zapewnia szybką adaptację czy rekonfigurację obiektów do zmieniających się potrzeb ekip wykonawczych.

Andresia_Poznan_Hubert_Glowacki

Słowa od Klienta

“Realizując projekt szukam dostawców, którzy zapewniają najwyższe standardy i potrafią dostosować się do naszych potrzeb. Ważna dla mnie jest elastyczność i rzetelne, partnerskie podejście - to klucz do dobrej współpracy. Wybierając moduły od Algeco, wiem, że znajdę w ofercie wszystkie niezbędne elementy do stworzenia funkcjonalnego zaplecza socjalnego. Co więcej, kontenery modułowe możemy doposażać i zmieniać ich konfigurację według zmieniających się, wraz z kolejnymi etapami inwestycji, potrzeb. Z perspektywy osoby, która odpowiada za sprawną i bezpieczną realizację działań, jest to dla mnie duży atut firmy Algeco.”

 

- Hubert Głowacki
Kierownik Budowy
PORR S.A

Metryczka projektu

Zapotrzebowanie:

Zaplecze biurowo-socjalne

Liczba modułów:

34 (docelowo planowane 80)

Serwis360: 

wyposażenie socjalne + własne Klienta

Andresia_Poznan_2

W skrócie

  • Zaplecze socjalno-biurowe (3-kondygnacyjne)
  • Produkty z Serwisu 360 Algeco
  • Mobilność i szybka rearanżacja przestrzeni wraz z postępem prac (wymagająca lokalizacja: centrum miasta)