Dlaczego budownictwo modułowe wpisuje się w strategię zrównoważone gospodarowanie odpadami?
1. Oszczędność zasobów Technologia modułowa polega na projektowaniu i wstępnej produkcji elementów w ściśle kontrolowanych warunkach fabrycznych. Dzięki temu procesowi minimalizuje się ilość surowców zużywanych do tego procesu - budynki modułowe zużywają nawet o 20% mniej materiałów w porównaniu do obiektów powstających w tradycyjny sposób.
2. Energooszczędność Dzięki precyzyjnym technikom budowlanym stosowanym w technologii modułowej, budynki te są bardziej szczelne i mają lepszą izolację termiczną. Bezpośrednio przekłada się to na mniejszą ilość energii niezbędną do zapewnienia optymalnej temperatury w ich wnętrzu (klimatyzacja / ogrzewanie) w porównaniu z tradycyjnymi budynkami.
3. Krótszy czas realizacji Szybsza budowa oznacza mniejszą emisję CO2 i generowanie innych zanieczyszczeń związanych z budową. Ponadto, krótki czas budowy to także mniejsza ingerencja w otaczające środowisko i istniejącą infrastrukturę.
4. Wielokrotne wykorzystanie Technologia modułowa pozwala na wielokrotne używanie modułów. Budynek można łatwo rozbudować, zmienić jego funkcję lub przenieść w inne miejsce. Elastyczność rozbudowy, rearanżacji oraz mobilność to atuty, których nie posiada tradycyjna technologia budowlana.
5. Zrównoważone gospodarowanie odpadami Technologia modułowa doskonale wpisuje się w strategię zrównoważonego budownictwa.