Raport ESGS 2023

Grupa Modulaire publikuje najnowszy raport ESG dotyczący redukcji emisji o 30,7%

Globalny Raport Zrównoważonego Rozwoju 2023 zawiera kompleksowy przegląd postępów, jakie Modulaire Group poczyniła w swojej globalnej działalności, w łańcuchu dostaw i we współpracy z klientami, odkąd uczyniła zrównoważony rozwój głównym priorytetem swojej strategii i procesu decyzyjnego.

21.03.2024

LONDYN (21 marca 2024 r.) – Algeco Polska, będące częścią Modulaire Group, wiodącej firmy świadczącej usługi biznesowe w Europie i regionie Azji i Pacyfiku, specjalizującej się w usługach modułowych i infrastrukturze, opublikowało dziś swój najnowszy globalny raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. Pokazuje, że firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów na rok 2025, odnotowując znaczną redukcję emisji rynkowych w zakresach 1 i 2 o 30,7% od 2020 r.

W raporcie ESGS 2023 „Rozwiązania modułowe dla gospodarki o obiegu zamkniętym” Grupa przedstawia sposoby, w jakie podejmuje działania w zakresie zmian klimatycznych. W raporcie przedstawiono cel, strategię, zobowiązania i postęp w realizacji celów w zakresie ESGS Grupy Modulaire.

Inder Poonaji (dyrektor grupy ESG) powiedział: „Nasz zrównoważony model biznesowy o obiegu zamkniętym – Loops in Loops – w dalszym ciągu zapewnia doskonałe wyniki naszej firmie i naszym klientom. Wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, aby produkować jednostki modułowe, które mogą służyć dłużej i pracować bez przerwy. Zużywa mniej materiałów i wytwarza mniej odpadów. Dziś nasza firma produkuje o ponad 30% mniej emisji dwutlenku węgla, zużywa o 55% mniej wody i wysyła o 75% mniej odpadów na składowiska – a wszystko to od 2020 r. Jesteśmy dumni z naszych wyników i naszych produktów."

Mark Higson (dyrektor generalny grupy) mówi: „Jestem bardziej niż kiedykolwiek przekonany, że Modulaire wnosi cenny wkład w budowanie gospodarki o obiegu zamkniętym. Dostarczamy elastyczne i nadające się do recyklingu rozwiązania modułowe, które pomagają naszym klientom szybciej reagować na zmieniające się potrzeby populacji i klimatu. Nasze niskoemisyjne centrum obsługi klienta wyznacza nowy poziom odniesienia w zakresie ESG w całej Grupie, wyraźnie demonstrując nasze strategiczne skupienie się na elektryfikacji, energii odnawialnej i ochronie różnorodności biologicznej."

Najważniejsze informacje o wynikach zawarte w raporcie obejmują:
• 30,7% redukcja emisji rynkowych w Zakresie 1 i 2 (w porównaniu z 2020 r.)
• 67% energii odnawialnej
• 55% mniej zużytej wody (w porównaniu z 2020 r.)
• 75% mniej odpadów trafiających na składowiska (w porównaniu z 2020 r.)
• 33% niższy LTAFR (w porównaniu z 2022 r.)
• 5145 płatnych godzin wolontariatu
• 4 medale EcoVadis

O Grupie Modulaire

Modulaire jest liderem europejskich usług i infrastruktury modułowej. Tworzymy inteligentne przestrzenie, w których ludzie mogą pracować, uczyć się i mieszkać. Nasza firma pomaga klientom znaleźć odpowiednie rozwiązanie przestrzenne, bez względu na ich wymagania. Modulaire prowadzi działalność w 23 krajach, oferując ponad 330 000 przestrzeni modułowych i przenośnych jednostek magazynowych oraz 4400 odległych pokoi mieszkalnych. Firma działa jako Algeco, jej największa marka, w dużej części Europy i Wielkiej Brytanii.

Inne marki operacyjne to Advanté w Wielkiej Brytanii, Altempo we Francji, Algeco Chengdong w Chinach, Ausco i NET Modular w Australii oraz Portacom w Nowej Zelandii.

Odwiedź witrynę Modulaire Group, aby dowiedzieć się więcej o naszych wynikach w zakresie ESG.