Algeco magazynowe kontenery

Modułowa zabudowa hal przemysłowych - efektywna kosztowo rozbudowa infrastruktury

Budownictwo przemysłowe w ostatnich latach znacząco ewoluowało, szczególnie w zakresie wykorzystania kontenerów modułowych. Technologia modułowa pozwala na szybką i efektywną kosztowo organizację przestrzeni, zarówno pod kątem rozbudowy jak i rearanżacji istniejącej infrastruktury.

11.12.2023
kontenery w halach produkcyjnych - Algeco

Technologia gotowych rozwiązań

Budownictwo modułowe to metoda tworzenia obiektów z gotowych kontenerów modułowych. Kontenery, niczym klocki, są łączone w pożądaną konstrukcję na miejscu inwestycji. Ich kompletne przygotowywanie przed transportem, przyspiesza proces budowy, ograniczając koszty i ograniczając do niezbędnego minimum prace przygotowawcze w miejscu montażu. Tym samym rozwiązania modułowe pozwalają na szybką i efektywną realizację inwestycji. W kontekście aranżacji zakładów i hal przemysłowych, kontenery modułowe Algeco oferują zalety, takie jak szybka i elastyczna aranżacja, komfort pracy, trwałość i funkcjonalność, estetyka i praktyczność, efektywność kosztowa oraz energooszczędność i ekologia.

kontenery Algeco progress

Zalety modułów Algeco

W kontekście aranżacji zakładów i hal przemysłowych, warto podkreślić następujące zalety kontenerów modułowych Algeco:

  • Szybka i elastyczna aranżacja: kontenery modułowe pozwalają na szybką adaptację przestrzeni produkcyjnej z możliwością łatwego rozszerzenia lub modyfikacji obiektów
  • Komfort pracy: zapewniają dźwiękoszczelność i ochronę przed niekorzystnymi warunkami, tworząc kontrolowane, wygodne środowisko pracy.
  • Trwałość i funkcjonalność: projektowane z myślą o długotrwałym użytkowaniu, kontenery Algeco cechują się solidnością i łatwością serwisowania
  • Estetyka i praktyczność: łączą atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością, tworząc przestrzenie dopasowane do potrzeb użytkowników, zarówno pod kątem aranżacji przestrzeni, jak również jej estetyki
  • Efektywność kosztowa: szybsza realizacja projektu przekłada się na oszczędności czasowe i finansowe.
  • Ekologia: rozwiązania od Algeco są przyjazne dla środowiska, do konstrukcji wykorzystuję się materiały, które poddawane są po użyciu recyclingowi (wykładziny) bądź powtórnie stosowane (np. ocieplenia, listwy, panele ścienne).
  • Energooszczędność: myśląc o redukcji kosztów warto moduły doposażyć w energooszczędne rozwiązania oraz fotowoltaikę; w sektorze przemysłowym prąd jest drogi i korzystanie z paneli fotowoltaicznych i banków energii pozwala znacznie zredukować koszty.
KONTENERY MODUŁOWE ADVANCE

Teoria a praktyka

Wiele firm z branży przemysłowej doświadczyło znaczących korzyści ze stosowania modułowych zapleczy i zabudowy hal. Na przykład, Farm Frites Poland SA, jeden z wiodących w Europie zakładów produkcyjnych zajmujący się przetwórstwem ziemniaka, korzysta od ponad 10 lat z modułów Algeco. W zależności od potrzeb - zakład jest nieustannie modernizowany i rozbudowywany - wykorzystywane są moduły, które pełnią różne funkcje - socjalne, biurowe a także magazynowe. Dzięki temu możliwe jest m.in. utrzymanie ciągłości produkcyjnej, zapewnienie przestrzeni dla zewnętrznych dostawców czy przestrzeni dla pracowników (zob. case study Farm Frites)

kontenery w halach produkcyjnych - Algeco

Podsumowanie

Kontenery modułowe Algeco to nowoczesne rozwiązanie dla sektora przemysłowego, umożliwiające efektywne zarządzanie przestrzenią. Stanowią atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnej technologii budowlanej dla firm poszukujących rozwiązań, które umożliwiają np. unikanie kosztownych przestojów przy rozbudowie infrastruktury produkcyjnej czy stawiania czoła innym wyzwaniom biznesowym związanym z zarządzaniem przestrzenią produkcyjną czy socjalną