kontener biurowy

Kontenery biurowe kupić czy wynająć?

Kupno, czy wynajem kontenera biurowego? Na co lepiej się zdecydować? Pytanie to jest jak najbardziej zasadne, gdyż koszty związane z utrzymaniem tradycyjnego biura w centrum, czy też na obrzeżach miasta są coraz większe. Każdy przedsiębiorca, zakładający lub też wciąż rozwijający swoją firmę, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nic więc dziwnego, że cena kontenera biurowego potrafi być bardzo przekonująca. Lepiej jednak kupić  kontener biurowy, czy go wynająć? 

16.01.2024
biuro

Kontenery biurowe – co warto o nich wiedzieć?

 

Na samym początku warto wyjaśnić, czym tak w ogóle są kontenery biurowe. Są to przede wszystkim obiekty, które cechują się konstrukcją modułową. Z łatwością można dostosować ją do swoich potrzeb - decydując się na konkretną powierzchnię danych pomieszczeń, wyposażenie, czy też podstawowe media. Dodatkowo kontenery biurowe:

 1. to obiekty mobilne, które szybko i łatwo się przenosi oraz montuje, 
 2. poczynając od jednego modułu mogą stworzyć biuro, a w tym open space o nieograniczonej powierzchni,
 3. są w pełni dostosowane do potrzeb użytkownika. Mogą być one podłączone do sieci wodno-kanalizacyjnej, czy też sieci elektrycznej.
trzy niebieskie kontenery

Zalety biura w kontenerze

 

Wynajem kontenerów biurowych, jak i ich zakup na własność, to obecnie coraz częstsza praktyka. Stanowią one niepodważalnie tańszy zamiennik klasycznych biur w wieżowcach, spełniając przy tym najwyższe standardy, przekładające się na komfort pracy ich użytkowników. Należy również zdawać sobie sprawę z tego, że montaż biura kontenerowego przebiega bardzo szybko, dzięki czemu błyskawicznie da się z niego korzystać - niezależnie od pory roku. Dzięki właściwej izolacji i materiałom wybranym do elewacji, kupiony w atrakcyjnej cenie kontener biurowy sprosta zarówno promieniom UV, jak i obfitym deszczom, czy też opadom śniegu oraz gradu. 

 

kontener z oknami

Biuro w kontenerze = nowoczesność

 

Kupno oraz wynajem kontenera biurowego w dłuższej perspektywie czasu pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na rozwój swojej firmy. Należy przy tym pamiętać, że zarówno kontenery biurowe, jak i kontenery usługowe oraz przeszklone kontenery, w niczym nie odbiegają powierzchniom wynajmowanym w nowoczesnym budownictwie:

 1. ich fasada może być nieschematyczna i bardzo nowoczesna, 
 2. posiadają również okna (mogą one być standardowe lub też witrynowe), jak i drzwi przeciwwłamaniowe, 
 3. są odporne na czynniki atmosferyczne i zapewniają przy tym odpowiednie warunki do pracy,
 4. mogą być zaaranżowane jak nowoczesne pomieszczenia, 
 5. są mobilne! 
niebieskie kontenery

Zalety i wady wynajmu

 

Wynajem kontenerów biurowych wiąże się z zaletami oraz wadami. Wśród zalet z pewnością znajdują się:

 1. mniejsze koszty jednorazowe, które z pewnością przekonują do siebie firmy, szukające sporych oszczędności. Jednorazowo wypożyczone kontenery sprawdzą się również w trakcie remontu głównej siedziby firmy (bez konieczności przerywania pracy), czy też podczas cyklicznych spotkań, 
 2. kwestie czysto pragmatyczne. Zakładając własną firmę można wynająć kontener biurowy i tym samym szybko zacząć pracować - bez wysokich czynszów na głowie. Wynajęty kontener można również potraktować jako w pełni wymierny test, przed zakupem własnego kontenera, 
 3. kwestie techniczne. Nie potrzebujesz już kontenera biurowego? Wystarczy go zwrócić - bez żmudnych formalności, czy też szukania nowego nabywcy. 

Czy wynajem kontenerów biurowych wiąże się z jakimiś wadami? Oczywiście, wynikają one jednak z samego założenia “wynajmu”. Mogą one nie być w pełni dostosowane do potrzeb użytkownika, a także regularnie należy za nie płacić - tak jak jest to w przypadku klasycznych biur. 

 

biuro w kontenerze

Zalety i wady kupna

 

Zakup kontenera biurowego to spora, jednak i przyszłościowa inwestycja. Nowi właściciele z pewnością docenią:

 1. możliwość dostosowania kontenera w 100% do swoich potrzeb,
 2. brak opłat za wynajem, 
 3. możliwość przeniesienia swojego biura.

Oczywiście jednorazowe kupno kontenera biurowego wiąże się ze sporymi kosztami, które mogą okazać się nie do przeskoczenia dla małych firm. W takich przypadkach również wynajem kontenera może pomóc w odłożeniu wymaganej sumy pieniędzy. 

Jako producent kontenerów zachęcam do kupowania oraz wynajmowania kontenerów biurowych wysokiej jakości, które z łatwością można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.