Budimex Swinoujscie

Budowa terminalu instalacyjnego do obsługi farm wiatrowych w Swinoujściu

W Świnoujściu jest realizowany projekt najbardziej nowoczesnego terminala do obsługi morskiej elektrowni wiatrowej w Europie. Terminal umożliwi transport oraz montaż nowoczesnych turbin wiatrowych o mocy przekraczającej 15 MW. Na łącznej powierzchni około 17 ha powstanie też infrastruktura komunikacyjna, a także nowy budynek administracyjno – biurowy. Aby zrealizować ten niezwykle wymagający pod kątem technicznym projekt, niezbędne było stworzenie odpowiedniego zaplecza socjalnego z modułów Algeco dla podmiotów realizujących te inwestycje. Na terenie inwestycji powstały dwa modułowe kompleksy - jeden dla Budimex S.A. oraz drugi dla firmy PORR S.A.

05.06.2024
PORR Swinoujscie

Wyzwania

PORR S.A.

W ramach inwestycji PORR S.A. wykona elementy portowej infrastruktury terminala, aby przystosować nabrzeże do kompleksowej obsługi specjalistycznych statków. Firma realizuje rozbudowę i wzmocnienie nabrzeża oraz pogłębienie kanału i basenu portowego.

BUDIMEX S.A.

Zespół Budimex S.A. przygotowuje elementy infrastruktury specjalistycznych nabrzeży - część lądową inwestycji. Powstaną na niej m.in. powierzchnie składowe dla elementów konstrukcyjnych morskich turbin wiatrowych. Obiekt przygotowany z kontenerów modułowych Algeco służy jako funkcjonalne zaplecze socjalne. To także przestrzeń do pracy biurowej oraz spotkań i warsztatów z podwykonawcami oraz partnerami realizującymi ten wymagający projekt.

katarzyna auguścik budimex sa

Słowa od Klienta

”Spędzamy w modułach dużo czasu, więc ważne jest, aby przestrzeń, w której pracujemy, była przestronna i pozwalała na maksymalne dostosowanie do naszych wymagań. Równolegle, istotne jest sprawne serwisowanie i responsywność naszego partnera — pracując z Algeco możemy liczyć na dobry kontakt i szybką reakcję na nasze potrzeby."

 

 

- Katarzyna Auguścik
Kierownik Projektu
Budimex S.A.

 

 

“Realizując kontrakty, ważne jest dla nas, aby nasi partnerzy szybko odpowiadali na zapytania i kompleksowo dostarczali uzgodnione elementy. W przypadku współpracy z Algeco zawsze możemy oczekiwać natychmiastowej odpowiedzi na nasze potrzeby. Proponowane rozwiązania cechują się doskonałą jakością i spełniają wysokie standardy.”

 

- Przemysław Hulewicz
Kierownik Projektu
Terminal Instalacyjny w Świnoujściu
PORR S.A.

Metryczka projektu

PORR S.A.

  • Zaplecze socjalno-biurowe
  • Obiekt 2-kondygnacyjny
  • >40 wynajętych modułów
  • Wyposażenie: kuchnia Comfort z Serwisu 360
  • Klimatyzacja

 

BUDIMEX S.A.

  • Zaplecze socjalno-biurowe
  • Obiekt 2-kondygnacyjny
  • >40 wynajętych modułów
  • Wyposażenie: kuchnia Comfort z Serwisu 360
  • Klimatyzacja