Kontenr eventowy_aranzacja

Modułowa przestrzeń dla eventów

organizatorzy prestiżowych przedsięwzięć (np. Mistrzostwa Świata w 2022 r. w Katarze) sięgają bez wahania po kontenery modułowe do konstruowania funkcjonalnych obiektów. Trwała, bezpieczna konstrukcja i szerokie możliwości aranżacyjne to kluczowe, ale nie jedyne atuty konstrukcji modułowych. 

 

02.03.2023

Kontenery eventowe to rozwiązanie bardzo często wybierane przez organizatorów imprez i wydarzeń, takich jak koncerty, targi, wystawy czy imprezy sportowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że także organizatorzy prestiżowych przedsięwzięć sięgają bez wahania  po kontenery modułowe do konstruowania funkcjonalnych obiektów. Trwała, bezpieczna konstrukcja i szerokie możliwości aranżacyjne to kluczowe, ale nie jedyne atuty konstrukcji modułowych.

Efektowna i funkcjonalna reklama

Spektakularne wydarzenie które gromadzi setki czy tysiące osób musi być bezpieczne, ale także efektowne. Dopiero taka kombinacja gwarantuje sukces i radość uczestników. To także powód, dla którego warto sięgnąć po obiekty modułowe. Moduły kontenerowe mogą stanowić pojedyncze obiekty lub tworzyć budynki zróżnicowane przestrzennie. Łącząc moduły uzyskuje się skalowalną przestrzeń, którą można elastycznie aranżować, a także efektownie pomalować czy brandować. Nie dziwi więc, że firmy chętnie się sięgają po obiekty, które są funkcjonalne, ale także są doskonałym nośnikiem reklamowym.

Bezpieczeństwo bez kompromisów

Moduły eventowe znajdują swoje zastosowanie w wielu aspektach organizowania wydarzenia. To odpowiedź na wiele potrzeb i wymogów bezpieczeństwa, które powinny zostać spełnione przez organizatora imprezy. Ich zaletą jest możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni, dzięki czemu można zbudować z nich kompletne zaplecze sanitarne, medyczne czy bazę dla ochrony. Jednak to nie koniec listy ich funkcjonalności. Moduły kontenerowe świetnie sprawdzą się jako:

  • efektowna scena muzyczna,
  • plenerowa restauracja lub przestrzeń gastronomiczna,
  • nietuzinkowa przestrzeń wystawiennicza,
  • strefy spotkań a także loże VIP

Kontenery modułowe można swobodnie dostosować do potrzeb, zapewniając zróżnicowane wyposażenie, w tym np. meble, systemy nagłaśniające i klimatyzacyjne czy infrastrukturę IT. Dobrym przykładem jest np. Pop-Up Arena w Amsterdamie zbudowana z 62 modułów kontenerowych,– obiekt jest wykorzystywany jako arena sportowa oraz miejsce organizacji różnego rodzaju imprez, takich jak koncerty i festiwale.

W Polsce kontenery modułowe były i są wykorzystywane na przykład przy organizacji wydarzeń takich jak: Kontenery Kultury, Męskie Granie czy wielu imprez plenerowych w kurortach wypoczynkowych.

Oprócz kreatywnych przestrzeni, moduły także idealnie funkcjonują jako zaplecza – kasy biletowe, szatnie, pomieszczenia techniczne czy np. strefy sanitarne.

Bez względu na porę roku, moduły kontenerowe są odporne na czynniki pogodowe takie, jak ulewne deszcze, opady śniegu, gradu, mróz, burze czy wichury. Solidna konstrukcja gwarantuje, że w przeciwieństwie do namiotów czy pawilonów uczestnicy znajdą bezpieczną przestrzeń w każdej sytuacji.

Ekologia i energooszczędność

W kontekście aspektów ekologicznych, kontenery eventowe również mają szereg zalet. Ich stosowanie pozwala na ograniczenie zużycia materiałów budowlanych, ponieważ kontenery są wykonane z konstrukcji, które można wykorzystywać wielokrotnie. Oznacza to, że nie trzeba budować nowych obiektów, co wiąże się bezpośrednio z mniejszą emisją dwutlenku węgla oraz mniejszym wykorzystaniem surowców naturalnych.

Dodatkowo, kontenery eventowe mogą być wyposażone w różnego rodzaju rozwiązania ekologiczne, takie jak panele fotowoltaiczne, systemy odzyskiwania wody czy systemy ogrzewania oparte na energii słonecznej. Dzięki temu, że kontenery są łatwe do modyfikacji i wyposażenia, można w nich zainstalować wiele innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do ochrony środowiska.