Klimatyzacja nad oknem

Energooszczędna klimatyzacja w kontenerach biurowych

Budynki modułowe to coraz popularniejsze rozwiązanie w branży budowlanej. Ich zalety są niezaprzeczalne: są mobilne, można je elastycznie konfigurować i rozbudowywać, a ich montaż jest szybki; kontenery modułowe są przy tym wygodne i estetyczne. Aby zapewnić maksymalny komfort pracy w tego rodzaju obiektach, warto pamiętać o ich odpowiednim wyposażeniu, a w szczególności w systemy klimatyzacyjne.

18.04.2023

Klimatyzacja w budynkach modułowych staje się w naszej szerokości geograficznej coraz częściej standardowym wyposażeniem. Zapewnia ona komfortową temperaturę w pomieszczeniach, a także pozwala na utrzymanie właściwej wilgotności powietrza. To szczególnie ważne w okresie letnim, gdy dość często zmagamy się z falami upałów, a pogoda bywa dość zmienna. Dzięki właściwie dobranej klimatyzacji użytkownicy budynków modułowych mogą skupić się na swoich zadaniach bez niepotrzebnego dyskomfortu – kwestia wybrania pożądanej temperatury to zaledwie kilka kliknięć pilotem. Znika również wówczas konieczność korzystania z energożernych wentylatorów.

Co ważne, klimatyzacja sprawdzi się również w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Wówczas dzięki funkcji dogrzewania – klimatyzacja może być wykorzystana jako dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniach. W ten sposób zarówno ogranicza się koszty związane z ogrzewaniem, a jednocześnie dba o komfort termiczny pracowników.

Warto w tym momencie zwrócić uwagę, że klimatyzacja w budynkach modułowych powinna być odpowiednio dobrane i zainstalowana. W zależności od rodzaju i wielkości budynku, a także warunków panujących na zewnątrz, należy dobrać odpowiednie urządzenia i ich parametry. Algeco oferuje w ramach Serwisu 360 klimatyzator typu monoblok oraz klasyczne rozwiązania typu Split.

Klimatyzator monoblok charakteryzuje się tym, że całość urządzenia zamknięte jest w jednej, kompaktowej jednostce. Tym samym znika potrzeba montowania i łączenia systemu z elementami na zewnątrz elewacji, a także obsługa serwisowa jest tym samym znacznie prostsza. Klimatyzacja typu split to układ składający się z dwóch jednostek – wewnętrznej (parownika) i zewnętrznej (skraplacza), które są ze sobą połączone. Tutaj z pewnością zaletą jest oszczędność miejsca oraz wydajność.

Niezależnie jednak od rodzaju, ważne jest, aby system klimatyzacji był regularnie serwisowany i konserwowany, co zapewni jego długotrwałą i niezawodną pracę. Klienci Algeco mogą liczyć na profesjonalny serwis, wymianę filtrów i regularną weryfikację stanu jednostek, w które wyposażane są kontenery biurowe, moduły socjalne a także inne obiekty.

Podsumowując, oferowana przez Algeco klimatyzacja do kontenerów modułowych to rozwiązanie, które zapewnienia komfort pracy i pewność, że będzie ona wykonywana w dobrej atmosferze. Dzięki niej użytkownicy mogą cieszyć się przyjemnym chłodem latem oraz dodatkowym źródłem ciepła zimą.