Kontenery biurowe - kupić czy wynająć?

Kupno, czy wynajem kontenera biurowego? Na co lepiej się zdecydować? Pytanie to jest jak najbardziej zasadne, gdyż koszty związane z utrzymaniem tradycyjnego biura w centrum, czy też na obrzeżach miasta są coraz większe. Każdy przedsiębiorca, zakładający lub też wciąż rozwijający swoją firmę, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nic więc dziwnego, że cena kontenera biurowego potrafi być bardzo przekonująca. Lepiej jednak kupić  kontener biurowy, czy go wynająć? 

Kontenery biurowe – co warto o nich wiedzieć?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym tak w ogóle są kontenery biurowe. Są to przede wszystkim obiekty, które cechują się konstrukcją modułową. Z łatwością można dostosować ją do swoich potrzeb - decydując się na konkretną powierzchnię danych pomieszczeń, wyposażenie, czy też podstawowe media. Dodatkowo kontenery biurowe:

 • to obiekty mobilne, które szybko i łatwo się przenosi oraz montuje, 
 • poczynając od jednego modułu mogą stworzyć biuro, a w tym open space o nieograniczonej powierzchni,
 • są w pełni dostosowane do potrzeb użytkownika. Mogą być one podłączone do sieci wodno-kanalizacyjnej, czy też sieci elektrycznej.

Zalety biura w kontenerze

Wynajem kontenerów biurowych, jak i ich zakup na własność, to obecnie coraz częstsza praktyka. Stanowią one niepodważalnie tańszy zamiennik klasycznych biur w wieżowcach, spełniając przy tym najwyższe standardy, przekładające się na komfort pracy ich użytkowników. Należy również zdawać sobie sprawę z tego, że montaż biura kontenerowego przebiega bardzo szybko, dzięki czemu błyskawicznie da się z niego korzystać - niezależnie od pory roku. Dzięki właściwej izolacji i materiałom wybranym do elewacji, kupiony w atrakcyjnej cenie kontener biurowy sprosta zarówno promieniom UV, jak i obfitym deszczom, czy też opadom śniegu oraz gradu. 

Biuro w kontenerze = nowoczesność

Kupno oraz wynajem kontenera biurowego w dłuższej perspektywie czasu pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na rozwój swojej firmy. Należy przy tym pamiętać, że zarówno kontenery biurowe, jak i kontenery usługowe oraz przeszkolone kontenery, w niczym nie odbiegają powierzchniom wynajmowanym w nowoczesnym budownictwie:

 • ich fasada może być nieschematyczna i bardzo nowoczesna, 
 • posiadają również okna (mogą one być standardowe lub też witrynowe), jak i drzwi przeciwwłamaniowe, 
 • są odporne na czynniki atmosferyczne i zapewniają przy tym odpowiednie warunki do pracy,
 • mogą być zaaranżowane jak nowoczesne pomieszczenia, 
 • są mobilne! 

Zalety i wady wynajmu

Wynajem kontenerów biurowych wiąże się z zaletami oraz wadami. Wśród zalet z pewnością znajdują się:

 • mniejsze koszty jednorazowe, które z pewnością przekonują do siebie firmy, szukające sporych oszczędności. Jednorazowo wypożyczone kontenery sprawdzą się również w trakcie remontu głównej siedziby firmy (bez konieczności przerywania pracy), czy też podczas cyklicznych spotkań, 
 • kwestie czysto pragmatyczne. Zakładając własną firmę można wynająć kontener biurowy i tym samym szybko zacząć pracować - bez wysokich czynszów na głowie. Wynajęty kontener można również potraktować jako w pełni wymierny test, przed zakupem własnego kontenera, 
 • kwestie techniczne. Nie potrzebujesz już kontenera biurowego? Wystarczy go zwrócić - bez żmudnych formalności, czy też szukania nowego nabywcy. 

Czy wynajem kontenerów biurowych wiąże się z jakimiś wadami? Oczywiście, wynikają one jednak z samego założenia “wynajmu”. Mogą one nie być w pełni dostosowane do potrzeb użytkownika, a także regularnie należy za nie płacić - tak jak jest to w przypadku klasycznych biur. 

Zalety i wady kupna

Zakup kontenera biurowego to spora, jednak i przyszłościowa inwestycja. Nowi właściciele z pewnością docenią:

 • możliwość dostosowania kontenera w 100% do swoich potrzeb,
 • brak opłat za wynajem, 
 • możliwość przeniesienia swojego biura.

Oczywiście jednorazowe kupno kontenera biurowego wiąże się ze sporymi kosztami, które mogą okazać się nie do przeskoczenia dla małych firm. W takich przypadkach również wynajem kontenera może pomóc w odłożeniu wymaganej sumy pieniędzy. 

Jako producent kontenerów zachęcam do kupowania oraz wynajmowania kontenerów biurowych wysokiej jakości, które z łatwością można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. 
 

Czy masz projekt?