Ile kosztuje kontener mieszkalny?

Szybkość produkcji oraz atrakcyjna cena kontenerów mieszkalnych sprawia, że stanowią one sprawdzone rozwiązanie zarówno w kategorii tymczasowych mieszkań pracowniczych, jak i kwater dla osób, które dotknięte zostały klęskami żywiołowymi. W przeciwieństwie do konwencjonalnych budynków kontenery są gotowe do użytku dużo szybciej - patrząc od chwili złożenia zamówienia. Od czego zależy cena kontenera mieszkalnego i co warto o nim wiedzieć? Odpowiedzi te znajdziesz w tekście. 

Jak zbudowany jest kontener mieszkalny? 

To, ile kosztuje kontener mieszkalny, zależne jest od wielu zmiennych - zaczynając od wykorzystywanej przez producentów technologii, ogólnego cennika, użytych materiałów, jak i powierzchni kontenera. To, jak zbudowany jest kontener mieszkalny, również jest nie bez znaczenia. Na jego konstrukcję składają się:

  • ściany oraz izolacja - cena całorocznych kontenerów mieszkalnych uwarunkowana jest w dużym stopniu od tego, jaką technologię oraz rozwiązania oferują producenci tych modułowych rozwiązań. Ściany w takim obiekcie mogą na przykład być wykonane z płyty warstwowej (wtedy między blachami znajduje się izolacja) lub też ściany szkieletowej (w tym przypadku izolacja znajduje się między legarami),
  • elementy dodatkowe, takie jak okna, czy też drzwi - nie różnią się one niczym w porównaniu do tych, które wykorzystywane są w tradycyjnym, ceglanym budownictwie.

Mówiąc o tym, od czego zależy cena kontenera mieszkalnego, należy również wspomnieć o udogodnieniach, których nie powinno zabraknąć. Tego typu kontenery powinny przecież zapewniać podstawowe warunki do życia! Muszą zatem znaleźć się w nich:

  • odpowiednio zaprojektowane i przygotowane pomieszczenia sanitarne, w których znajduje się prysznic, toaleta, czy też zlewy,
  • pomieszczenia, w których można urządzić kuchnię.  

Jakie można wyróżnić rodzaje kontenerów mieszkalnych? 

Cena kontenera mieszkalnego uzależniona jest również od jego przeznaczenia i udogodnień, które oferuje. Wśród licznych ofert producentów można zatem natknąć się na:

Jak widać cena kontenera mieszkalnego zależna jest od wielu aspektów: zarówno od producenta, jak i rozmiaru, a także dodatkowych elementów obiektu. Dlatego też, przed złożeniem zamówienia, warto jest dokonać wstępnej wyceny, by dokładnie wiedzieć, jakich kosztów można się spodziewać. W wielu przypadkach zakup własnego modułu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb, jest dużo bardziej opłacalne, niż wynajem kontenerów mieszkalnych - warto zatem rozważyć i tę opcję. 
 

Czy masz projekt?