Budownictwo modułowe - na czym polega i dlaczego tak szybko zyskuje na popularności?

Budownictwo modułowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie, dzięki któremu w szybkim tempie można postawić funkcjonalne budynki o różnym przeznaczeniu. Budynki modułowe, które stawiamy dla naszych klientów, wykorzystywane są jako biura, portiernie, w ramach projektów eventowych, a nawet jako mieszkania socjalne i placówki oświatowe. Dlaczego budownictwo modułowe tak szybko zyskuje na popularności i jaka jest jego cena? 

Budownictwo modułowe - na czym polega?

Zanim poznasz najważniejsze zalety budynków modułowych, dobrze dowiedzieć się czym dokładnie wyróżnia się ten rodzaj budownictwa. Stawiane przez nas budynki modułowe powstają przy wykorzystaniu prefabrykowanych modułów z kilku linii:

  • progress,
  • advance plus, 
  • advance,
  • origin,
  • storage.

W zależności od indywidualnych potrzeb, dzięki możliwościom budownictwa modułowego jesteśmy w stanie zbudować nowocześnie wyglądające budynki, które charakteryzuje użycie wysokiej jakości materiałów i ekologicznych akcesoriów. Budynki modułowe świetnie sprawdzają się zarówno w roli rozwiązań krótkoterminowych - na przykład na potrzeby projektu eventowego, jak i długoterminowych.

Jakie zalety mają budynki modułowe?

Do podstawowych zalet budownictwa modułowego należy przede wszystkim szybki czas budowania. Jeśli zależy Ci na tym, by w ramach prowadzonej przez Ciebie inwestycji stworzyć funkcjonalne biuro lub pomieszczenie o innym przeznaczeniu, ale chcesz zyskać na czasie, to budynki modułowe są najlepszym rozwiązaniem. W zależności od wielkości zaprojektowanego budynku modułowego, zamiast kilku miesięcy czas realizacji może zająć zaledwie kilka tygodni

Decydując się na rozwiązania, jakie umożliwia budownictwo modułowe, zyskasz pełną gwarancję jakości elementów budowlanych, które wykorzystujemy. Dbamy o to, by budynki modułowe Algeco były certyfikowane przez akredytowane jednostki i spełniały podstawowe standardy dotyczące bezpieczeństwa i higieny

Inną zaletą budownictwa modułowego jest możliwość szerokiego zastosowania. Budynki modułowe, które stawiamy są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta - zarówno pod względem rozmieszczenia i wielkości pomieszczeń, jak i ich kompleksowego wyposażenia. Niezależnie od wstępnego projektu możliwa jest ich rozbudowa. Co więcej, prefabrykowane moduły umożliwiają zdemontowanie budynku i zamontowanie go na nowo, a nawet przemieszczenie w inne miejsce. Budownictwo modułowe stanowi więc doskonałe rozwiązanie dla firm, które często zmieniają miejsce prowadzonych prac lub osób, które cenią sobie możliwość konfiguracji. 

Wspominając o zaletach budownictwa modułowego, które realizuje Algeco należy wspomnieć też o kompleksowości ich usług. Od momentu, w którym zdecydujesz się na postawienie budynku modułowego, lider budownictwa modułowego zajmie się całym przedsięwzięciem od zera - przygotuje projekt, moduły, a także przystąpi do montażu i prac wykończeniowych Twojego budynku.

Jesteś zainteresowany ofertą?

Zapytaj o wycenę! Tel: 608 055 000

Wady modułowych budynków

Poza zaletami budownictwa modułowego pod swoją uwagę należy wziąć także jego wady. Czy takie istnieją? Jedynymi ograniczeniami związanymi z budową modułową jest to, że nie każdemu może odpowiadać prosty wygląd modułów. Oczywiście można je dostosować do własnych upodobań, jednak posiadają one pewne ograniczenia architektoniczne. Innym utrudnieniem może wydawać się to, że do zamontowania budynku modułowego potrzebny jest duży dźwig, jednak jeśli zdecydujesz się na usługę firmy Algeco nie musisz przejmować się tym samodzielnie.

Zastosowanie systemów modułowych

Tak jak już wspomnieliśmy, zastosowanie budownictwa modułowego daje wiele możliwości. Dzięki temu szybko możesz postawić budynek modułowy, który będzie pełnił funkcję tymczasowego biura, szpitala polowego, poczekalni, ale też rozwiązania długoterminowego. Coraz więcej klientów decyduje się na to, by produkowane przez nas kontenery były wykorzystywane jako budynki mieszkalne, czy kontenery pod placówki oświatowe. Oferujemy:

Każdy z budynków modułowych, które postawisz, korzystając z naszej oferty, pozwala spełnić podstawowe potrzeby. Jesteśmy w stanie postawić dla Ciebie budynek modułowy, który będzie dopracowany nie tylko pod względem designu, ale też ekologicznych rozwiązań. Projektowane przez nas budynki wyposażamy w funkcjonalne akcesoria, które sprzyjają zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej i wody. Jeśli więc zależy Ci na inwestycji, dzięki której zaoszczędzisz nie tylko sporo czasu, ale i pieniędzy to budynki modułowe Algeco są rozwiązaniem w sam raz dla Ciebie!

Koszt budowy i projektu budynku modułowego

Cena budownictwa modułowego zależy od kilku czynników. Aby dowiedzieć się, ile dokładnie może wynieść koszt postawienia budynku modułowego, zapytaj naszych ekspertów o wycenę. Wystarczy, że wskażesz, jakie ma być jego przeznaczenie oraz, czy powierzchnia budynku ma zajmować poniżej, czy powyżej 150 m². Na podstawie informacji, które od Ciebie otrzymamy, przygotujemy kompletny projekt budynku modułowego. Dzięki usłudze Serwis 360° możesz liczyć na to, że poza dostarczeniem i montażem modułów, producent kontenerów zadba także o kompleksowe wyposażenie wnętrza - od instalacji i zabezpieczeń aż po ekologiczne rozwiązania. 

Budownictwo modułowe to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale i pieniędzy. Planujesz budowę nowoczesnego biura? A może potrzebujesz kontenera, który sprawdzi się podczas jednorazowego eventu? Niezależnie od konkretnych potrzeb, kontenery Algeco spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki nam możesz kupić lub wynająć budynki modułowe, które postawisz, gdziekolwiek tylko zechcesz.

Czy masz projekt?