Mobilne biuro - rozwiązanie dla nowoczesnej firmy

Dzisiejsza rzeczywistość to dynamiczne zmiany, które pociągają za sobą coraz to więcej możliwości i wyzwań. Mobilne biuro to odpowiedź na trudności, z jakimi zmagają się nowoczesne firmy oraz alternatywa wobec działań konkurencji, która wpisuje się w aktualne trendy. Rosnąca popularność mobilnych biur to efekt uproszczonej (a więc przyjaznej) logistyki oraz korzyści ekonomicznych, bezpośrednio wynikających z charakteru budownictwa modułowego. Co oznacza decyzja o mobilnym biurze w praktyce?

Skąd bierze się popularność mobilnych biur?

Rosnący popyt na budownictwo modułowe oparte na kontenerach, swój potencjał zawdzięcza konstrukcji modułów opartych na stalowej ramie oraz mobilnych panelach. Dzięki temu budynek można konfigurować na każdym etapie użytkowania. Biuro mobilne korzysta z tych rozwiązań, dzięki czemu firma może czerpać korzyści takie jak:

  • elastyczność i wielofunkcyjność inwestycji - modułowa konstrukcja umożliwia dostosowywanie się do zmian zachodzących w firmie,
  • wysoka konkurencyjność na rynku, dzięki efektywności inwestycji - mobilne biuro to łatwo dostępna alternatywa dla tradycyjnego budownictwa,
  • skrócony czas realizacji - gotowe do użytku mobilne biuro można postawić już w ciągu 3 tygodni,
  • bezpieczeństwo finansowe, które wynika z charakteru mobilnego biura, uproszczonej logistyki z tym związanej i kilku możliwych sposobów  finansowania inwestycji,
  • maksymalna indywidualizacja mobilnego biura poprzez dostosowanie do otoczenia, w tym lokalnej architektury, niezależnie od tego czy będzie to biuro o charakterze stałym czy tymczasowym.

Dla kogo są biura mobilne?

Brak stałej siedziby firmy to najczęściej efekt częstej zmiany lokalizacji oraz tymczasowy charakter wykonywanych prac, dlatego mobilne biuro to idealne rozwiązanie dla właścicieli firm budowlanych i deweloperskich. Liczne opcje wykończenia i wyposażenia danego obiektu umożliwiają stworzenie funkcjonalnego i komfortowego miejsca pracy. Kontenery biurowe świetnie sprawdzą się na placu budowy. 

Kontenerowe budownictwo modułowe to także możliwość testowania nowych rynków dla firm usługowych. Punkt obsługi klienta w formie mobilnego biura pozwala firmie na szybką reakcję w zależności od efektów sprzedaży - mobilne biuro można zdemontować, powiększyć, dowolnie skonfigurować lub zmienić jego lokalizację na bardziej efektywną. 

Ze względu na specyfikę mobilnych biur z takiego rozwiązania skorzystać mogą także firmy, prowadzące działalność odpowiedzialną społecznie oraz ceniące sobie pracę w nietypowych warunkach i okolicznościach przyrody. Mobilne biura produkowane są z wykorzystaniem zrównoważonych materiałów takich jak drewno i szkło. Możliwe jest także w pełni energooszczędne wyposażenie budynku, co jest niezwykle istotne ze względu na troskę o środowisko. 

Rodzaje biur mobilnych

Mobilne biuro będzie się różniło zakresem funkcjonalności w zależności od potrzeb i budżetu firmy. Z tego też względu mobilne biura dostępne są w trzech wariantach

  1. Mobilne biuro standard to przede wszystkim prostota i funkcjonalność, która zapewni Twoim pracownikom dobre warunki pracy oraz bezpieczeństwo zgodnie z przyjętymi standardami i przepisami. 
  2. Mobilne biuro o podwyższonym standardzie to rozwiązanie dla firm, które cenią sobie komfort i elastyczność. Taki standard zapewnia nieograniczone możliwości korzystania z biura, wpływając na dobrą energię panującą w firmie.   
  3. Mobilne biuro z pełnym wyposażeniem to oferta dopasowana do firm mających wysokie wymagania, także w zakresie estetyki budynku. Pełne wyposażenie mobilnego biura zapewnia firmie i pracownikom nie tylko komfort pracy, ale także efektywną sprzedaż, ponieważ dzisiaj klienci oczekują czegoś więcej poza jakościową obsługą. 

Mobilne biuro w jeden dzień

Czas realizacji planowanej inwestycji w przypadku mobilnych biur jest znacznie krótszy niż w tradycyjnym budownictwie. Gotowy do użytku budynek można przygotować nawet w ciągu trzech tygodni od momentu złożenia ostatecznego zamówienia. Modułowa technologia uwalnia od trudności związanych z klasycznym budownictwem takimi jak zakup, transport oraz przechowywanie materiałów budowlanych. Produkcja oraz aranżacja budynku odbywa się w fabryce, dzięki czemu gotowe do użytku kontenery modułowe można postawić w zaledwie jeden dzień. 

Efektywność mobilnych biur i szybki czas realizacji to czynniki odpowiadające za stale rosnące zainteresowanie wśród nowoczesnych firm, które myślą przyszłościowo i odważnie korzystają z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. 

Czy masz projekt?