Kontenery techniczne do hal produkcyjnych - komfortowe wydzielanie przestrzeni do pracy

Zakłady produkcyjne w XXI wieku są w pełni zautomatyzowane. Fabryki będą nadal rozwijać w oparciu o nowe technologie i zgodnie z założeniami przemysłu 4.0. Nadal jednak potrzebne będą rozwiązania klasyczne, pozwalające na optymalizację miejsca i komfort pracowników – kontenery przemysłowe. W tym wpisie na blogu wyjaśniamy, czym są nowoczesne kontenery do hal produkcyjnych. Jakie są ich zalety? Prezentujemy również przykłady wykorzystania kontenerów na hale produkcyjne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Co to jest kontener przemysłowy?

Kontenery przemysłowe to konstrukcje, które dopasowywane są pod konkretnego klienta, z przeznaczeniem do postawienia w hali produkcyjnej. Zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne elementy można dostosować do konkretnego zamówienia. Firma Algeco – producent kontenerów oferuje serwis 360, w którym każdy z pakietów pozwala na wyposażenie biura na hali produkcyjnej zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.

Gdzie mają zastosowanie kontenery przemysłowe?

Kontenery na hale produkcyjne mają zastosowanie przede wszystkim w zakładach przemysłowych. Wydzielenie przestrzeni w hali produkcyjnej, szczególnie dla pracowników, mających nadzorować pracę danego obszaru, jest niezbędnym warunkiem do skutecznego działania. Producenci mebli, drzwi, samochodów ale również żywności oraz materiałów budowlanych są potencjalnymi odbiorcami kontenerów przemysłowych.

Kontenery do hal produkcyjnych – zalety

Dlaczego warto zainwestować w kontenery na hale produkcyjne? Do najważniejszych zalet tego rozwiązania można zaliczyć:

  • niższe koszty inwestycji niż w przypadku tradycyjnego wybudowania pomieszczeń,
  • szybszy czas realizacji niż w przypadku biura na hali produkcyjnej w wersji murowanej,
  • mobilność i możliwość szybkiej zmiany położenia kontenerów przemysłowych,
  • możliwość rozbudowywania i personalizacji kontenerów na hali produkcyjnej w różnych aspektach (wyciszenie pomieszczenia, czy  instalacje itp.),
  • wydzielenie przestrzeni na hali produkcyjnej w celu stworzenia komfortowych warunków pracy dla załogi.

Jakie kontenery przemysłowe wybrać na Twoją halę produkcyjną?

W ofercie kontenerów przemysłowych znajdują się konstrukcje parterowe oraz piętrowe. Warto pamiętać, że w każdym przypadku można dokonać rozbudowy bądź modyfikacji zakupionych kontenerów przemysłowych. Warto wynająć kontenery do hali produkcyjnej w firmie, posiadającej możliwość obsługi inwestycji od początku do końca. To znacznie ułatwia komunikację oraz spełnienie celów, postawionych przed tą inwestycją. Ważnym aspektem jest również serwis kontenerów. Awarie czy usterki, które mogą być szybko wyeliminowane, nie zaburzą pracy danego etapu produkcji. Koszty związane z przestojem są niejednokrotnie wyższe niż sama naprawa.

Kontenery na hale produkcyjne a ekologia?

W czasie, gdy każda branża stara się obniżyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery, warto postawić na firmy dbające o ten aspekt już od samego początku. Algeco stosuje się do zasady 5R (recycle, reduce, reuse, reject repair), w której myśl pracownicy ze szczególną uwagą zarządzają materiałami oraz odpadami. To znaczy, że odpady są poddawane recyklingowi.

Ile kosztują kontenery do hal produkcyjnych?

Cena kontenerów przemysłowych zależy od wielu czynników. Materiały, projekt czy robocizna to główne składowe końcowego kosztu produkcji kontenerów na hale produkcyjne. Ta inwestycja opłaca się w kontekście szybkości i dbałości o komfort pracy. Zadowolenie pracowników jest czymś, co stanowi obecnie najważniejszy element pracy.

Czy masz projekt?