Case study

biuro modułowe

W skrócie

  • Ilość modułów - 114
  • Powierzchnia - 1 710 m2
  • Ilość kondygnacji - 3
  • Lokalizacja - Warszawa
  • Typ projektu - wynajem

Wyzwanie

Winthrop Engineering and Contracting Ltd. to międzynarodowa firma specjalizująca się w projektowaniu i budowie centrów danych. Dostarcza swoim Klientom rozwiązania „pod klucz” na terenie całej Europy, realizując projekty m.in. w Irlandii (Dublin), Hiszpanii (Barcelona), Niemczech (Frankfurt).

W Polsce, w Warszawie dla Inwestora BCEI& EdgeConnecX realizują od 2018 r. projekt w Ursusie - to duże Centrum Danych, o zapotrzebowaniu energetycznym ok. 17 MW. W ramach tej inwestycji powstają przestrzenie biurowe i tzw. data halle.

Firma Winthrop współpracowała już z Algeco Polska przy realizacji zbliżonych profilem inwestycji przy alejach Jerozolimskich oraz na Modularnej (poprzedni etap), dlatego też zwróciła się do nas o zaprojektowanie i zamontowanie zaplecza biurowo-technicznego.

Rozwiązanie

Klient szukał dostawcy, które będzie w stanie szybko i kompleksowo odpowiedzieć na jego potrzeby, tym bardziej że inwestycja wchodziła w kolejne etapy realizacji. Oferta Algeco idealnie spełniała oczekiwania – byliśmy w stanie dostarczyć dużą ilość kontenerów (114) przygotowanych „pod klucz”.

Powstał funkcjonalny, 3-kondygnacyjny i kompleksowo wyposażony obiekt techniczno-biurowy; aby zapewnić komfort pracy swoim pracownikom Klient zdecydował się na skorzystanie z Serwisu 360º oferowanego przez Algeco. Zamówione zostały pakiety meblowe pod aranżację 37 stanowisk biurowych, sali konferencyjnej, kuchni oraz szatni. Dodatkowo Kontrahent zlecił montaż klimatyzatorów, bramki obrotowej przed wejściem na teren budowy oraz doposażył obiekt w 111 gaśnic.

Opinia klienta

Realizując tak duże i wymagające projekty, oczekujemy od naszych dostawców dobrego kontaktu i responsywności; niezwykle ważne jest, aby po drugiej stronie była osoba, która rozumie nasze potrzeby, potrafi odpowiedzieć na dane kwestie albo właściwie przekierować zapytanie.I to w Algeco działa wzorowo.

Zdecydowaliśmy się na kontenery modułowe z wyposażeniem dla wygody i szybkości realizowania projektów - interesuje nas all in one - wszystko gotowe i dostarczone na miejsce; w dłuższej perspektywie ma to także pozytywne przełożenie finansowe, i doskonale się sprawdza. Warto podkreślić, że przy tej formule dużo problemów odchodzi np. składowanie, utylizacja, serwisowanie.

Co więcej, dużo rzeczy się zmienia, więc potrzebny jest partner który będzie w stanie nadążać i realizować zmiany zgodnie z potrzebą chwili, biorąc na swoje barki kwestię zapewnienia logistyki, kwestie operacyjne a także finansowe – tak abyśmy mogli skoncentrować się priorytetach i realizować inwestycje bez przeszkód. - Krzysztof Freszel Construction Site Manager, Winthrop Engineering and Contracting Ltd.

 

Czy masz projekt?